Öveçler Halı Yıkama


öveçler halı yıkama

öveçler halı yıkama

öveçler halı yıkama

(0312) 379 13 33

ZEN HALI YIKAMA 

Evlerde en sık kullanılan halı çeşitlerinden biri de makine halılarıdır. Makine halılarının neredeyse 30 yıla yakın bir geçmişi vardır ve makine halıcığı el halıcılığına göre hızlı ve kısa sürede üretilir. Eğer siz de ev dekorasyonunuzda makine halısı kullanıyorsanız, “makine halısı nasıl temizlenir?” diye merak edebilirsiniz. Evlerde en sık ve en uzun süreli kullanılan eşyalardan biri de halılar olduğu için zaman içinde halı kirlenmesi ve kalıcı tozların oluşması son derece normaldir. Peki, makine halısı temizliği nasıl olmalıdır? Makine halısı temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Makine halı temizliğini evde yapmaya çalıştığınızda çok hijyenik ve kalıcı sonuçlar almanız mümkün değildir. Eğer profesyonel halı yıkama işlemi yaptırmak ve evinizde sağlıklı alanlar yaratmak, her adımınızı temizliğe atmak istiyorsanız Zen Halı Temizlemeyi tercih edebilirsiniz. Tüm halı çeşitlerinde olduğu gibi makine halısı yıkama işlemi de son derece özenli ve profesyonel bir biçimde yapılır. Ucuz fiyatlarla halı yıkama işlemi yapan yerlere ayırdığınız zaman da bütçe de boşa gitmiş olur. Ve maalesef halınızı gönül rahatlığıyla kullanamayabilirsiniz.öveçler halı yıkama

Makine halısı yıkama fiyatları, halılarınız metrekaresine göre belirlenir. Halınız, halı yıkama sırasında hiçbir şekilde hasar görmez. Tüm işlemler bittikten sonra uzman ekibimiz tarafından özenle paketlenir ve halınız evinize geldiğinde gerçekten de temizlendiğini, parladığını ve profesyonel işlemlerden geçtiğini anlarsınız. Unutmayın, temizlenen halı evinizde hijyeni de sağlar ve tüm sevdiklerinizle evde vakit geçirmek sizin için daha güvenilir hale gelir.

İşimizi biliyoruz ve makine halıları temizliğinde de iddialıyız. Bir kez firmamızda halı yıkattıktan sonra herkese tavsiye edeceğinizden şüphemiz yok! Hem en modern hem de en güvenilir Zen halı yıkama firması!

Ölçme (Ayrım – İlk kontrol – Ücretlendirme)

Halılar Temizleme işlemine geçmeden önce türlere göre ayrılır, sonra halıların temizlemeye alınmadan önce kirlilik ve leke durumu, yırtık veya patlak olup olmaması kontrol edilir. Eğer halılarda yırtık gibi hasarlar varsa müşteriye bildirilir, temizleme işlemi için onay alınır, daha sonra metrekare olarak ölçülür ve ücretlendirilir.

Toz Alma Makinesi

Evlerinizdeki ve iş yerlerinizdeki halılarınızın bünyesine zamanla toz, kum ve bakteriler nüfuz etmektedir. Toz Alma Makinesi halılarınızdaki toz, kum ve yabancı maddeleri çırpma ve vakum yöntemiyle arındıran bir makinedir. Halılar otomatik yıkamaya alınmadan önce Toz Alma Makinesi ile yapılan işlem temizliğin en önemli aşamasını oluşturmaktadır.

Otomatik Yıkama

Halılarınız özelliklerine göre tam otomatik ve yarı otomatik makinelerde temizlenmektedir. Tam otomatik halı yıkama makinelerinin kullanıldığı sistemlerde halı makineye verilir. Bu makineler yürüyen konveyör bant sistemine dayalı makinelerdir. Halı bant üzerinde ilerlerken farklı ünitelerden geçer.

Bu işlemler sırasıyla ısıtma, şampuanlama, 2 ünite fırçalama (üst ve alt yüzeyinden), durulama, vakumlama, rulo ve sarmadır. Yarı otomatik makinelerde işlem sırası ise düz bir zeminde bulunan ilaçlanmış halının fırça makineleri ile ön ve arka kısımlarının yıkanması ve daha sonra durulanmasıdır. Bu işlem özellikle hassasiyet gerektiren değerli (Milas, Kars, Nepal, Kilim vb.) halılarda uygulanmaktadır.

Halı Sıkma ve Kurutma

Yıkanıp durulanmış halıları yüksek devirde sıkıp, bünyesindeki sudan arındırarak, havalandırma aşamasına getiren bir işlemdir.

Havalandırma

Temizlenmiş, sıkma makinelerinden işlem görmüş halılar gerektiğinde doğal ve sıcak ortamda kurutulur.

Bekletme Salonları

Kurutulan halılar kalite kontrolden geçirilip müşteriye teslim edilmek üzere bekletme salonuna alınır. Müşteriye bilgi verilmesi için Bilgi işlem ünitesine iletilir.

öveçler halı yıkama

Bilgi İşlem

Bilgi işlemde; müşteriyle iletişime geçilir, halıların teslimatı için randevu alınır.