Nepal Halı Yıkama


nepal halı yıkama

Nepal Halıları Nasıl Yıkanır?

nepal halı yıkama

En çok tercih edilen özel tür halılardan birisi olan nepal halıları; Yeni Zelanda koyun yünlerinden özel olarak dokundukları için kumaş kalitesi ile piyasadaki pek çok halı türünden daha farklı bir yapı ve değere sahiptir. Bu anlamda nepal halı yıkama konusunda da dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü olası lekelenmelerin bu türden bir halının üzerinden tamamen temizlenmesi çok güçtür. Bu nedenle nepal halısı kullanan müşterilerimize her zaman ani kirlenmelere müdahale etmelerini gerektiğini belirtiriz. Bu sayede halının kiri emmesi büyük ölçüde engellenebilir.
Nepal halılarınızın yıkanabilmesinde kesinlikle bu alanda işini profesyonel bir şekilde yapan bir firma ile çalışmanız gerekiyor. Nepal halı nedir, nasıl temizlenir bilmeyen bir firma ile anlaştığınızda halınız zarar görecektir. Bu nedenle profesyonel nepal halı yıkama için ZEN Halı Yıkama siz değerleri müşterilerine Ankara’nın her bölgesinde hizmet vermektedir.
Nepal halılarını ikiye ayırabiliriz. Makinede dokunan halılar ve elde dokunan halılar. Elde veya makinada dokunan kaliteli iplik kullanılan Nepal halıları gerçek Nepal halılarıdır. Bunların fiyatı yüksektir. Bu kadar kaliteli halıların temizliği de önemli ve dikkatli yapılmalıdır.
Makine Nepal halıları otomatik halı yıkama makinesinde yıkanabilirken, el dokuma halıları el makineleri ile yıkanmalıdır. En ufak bir hatada halı kullanılmaz hale gelebilir. Yıkama esnasında dikkat edilecek bir diğer püf noktası da mutlaka netürel şampuan tercih edilmelidir. Kimyasal mümkün mertebe kullanılmamalı ve özenle titizlikle halı yıkanmalıdır.
Kurutma olarak kapalı ortam kurutma odası tercih edilmeli ve halı her zaman dediğimiz gibi dik olarak depolanmalıdır. ZEN Halı Yıkama Fabrikası.
Nepal halıları Tibet’te üretilmektedir. Tibet halılarından Tribal halısı anlamında da kullanılmaktadır. Nepal halılarının tarihi 16. yüzyıla kadar uzanır. 19. yüzyılda İngilizlerin Tibet’i işgaline kadar değeri anlaşılamamış, bu tarihten itibaren Dünya’da bilinir hale gelmeye başlamıştır.
Nepal halıları 1970’lerde Nepal’de büyük bir yükselişe geçti ve bu nedenle “Nepal Halıları” ile anılmaya başlandı. O dönemde yerli halk üretim alanlarını küçük ölçekli işletmelerden arındırarak Avrupa pazarındaki taleplere cevap verebilmek adına Fabrikalar kurdular ve büyük kitlelere hitap eden bir halı türü haline getirdiler. Bugün Dünya genelinde en çok aranan halı türlerinden birisidir.